Aangekomen in Noorwegen! / Arrived in Norway!

(English summary below)

Na een lange reis van 21 uur kwamen we vanmorgen rond 05:00 uur aan in Rauland. Het had weinig gescheeld of we waren met een forse schade aan dit avontuur begonnen, want vlak bij ons huisje stak plotseling een grote eland de weg op. Janneke remde uit alle macht, maar de eland raakte met zijn achterlijf de voorkant van de Qashqai en viel op de weg. Gelukkig stopte onze wagen net voor het gevallen dier en werd het niet aangereden. De eland stond op en vervolgde, naar ik aanneem, enigszins aangeslagen haar weg. Haar jong keek vanaf de andere kant zorgelijk toe.

Afijn, we zijn dus in Rauland!

Gemeentehuis Åmot

Fred en Ingerid heetten ons hartelijk welkom en na het leeghalen van de auto vertrokken we naar het grootste dorp in onze gemeente Vinje, het plaatsje Åmot. Daar is het belastingkantoor, het gemeentehuis en het politiebureau.

We werden vriendelijk te woord gestaan, maar al snel bleek dat ze ons echt niet (meer) mochten helpen; alles moet voortaan in een aantal centrale kantoren in Noorwegen geregeld worden. Het betekent concreet dat we morgen naar Skien (een plaats op twee uur rijden) moeten gaan om ons in te schrijven.

In het huisje zijn we druk bezig alles een plek te geven. We hebben een probleem, omdat er weinig bergruimte aanwezig is. En dan moet Arie later nog met zijn spullen en apparaten komen!

 

Rauland school

We zijn ook nog even langs Janneke’s nieuwe school gereden in ons dorpje Rauland: de Rauland Skule.

Er was natuurlijk niemand (vakantie!). Met het dreigende weer op de achtergrond leverde het toch een aardig plaatje op. Je ziet hier alleen de administratie en niet de eigenlijke school. Verder lekker veel asfalt, daar zijn ze hier gek op.

English Summary

This morning we arrived at 05:00 AM in Rauland, after hitting by accident a huge crossing moose with her calf just before we reached our house at dawn. Thank god the moose stood up from the road and walked away into the woods. The calf just watched it all from the woods. We have some small damage to the car bonnet. No problem.

Anyway: we are in Rauland Norway! We were welcomed by our friends Ingerid and Fred!

Town hall in Åmot

This afternoon we tried to register in our place, the community of Vinje.

In the central village of Åmot we visited the community town hall, but we were informed that we had to go to a big city like Skien.

OK, we will take the two hour drive to Skien tomorrow. We will also have to visit the tax-office and may be the police station. We will see!

Rauland school

We also visited Janneke’s school in Rauland. On this picture you see the administration.

Look at all the asphalt in the schoolyard and the dark sky! Summer in Norway 🙂

0 gedachten over “Aangekomen in Noorwegen! / Arrived in Norway!

 1. Nu kan het avontuur écht beginnen. Jullie hebben nog wel wat obstakels te overwinnen. Daar stond de eland symbool voor, lijkt wel. Het gaat jullie wel lukken. Veel succes allebei, maar nu vooral voor jou, Janneke.
  Ad en Helène

  • Dankjewel Helène! Het zal inderdaad vast wel goed straks als we eenmaal gewend zijn!
   Groetjes, Janneke

 2. Dag Janneke en Arie,
  Vanuit Burgum wensen we jullie heel veel succes en alle goeds voor de toekomst daar in Noorwegen!
  Ha det bra!
  Met de hartelijke groeten van Frans en Dora

  • Oh, wat leuk dat jullie ons ook een beetje volgen bij onze stap! Gelukkig is Noorwegen niet het einde van de wereld, maar spannend is het wel!
   Groetjes!
   Arie en Janneke